3 – najpopularniejsze rodzaje treningu

3

 Najpopularniejsze rodzaje treningu

  1. Od jutra
  2. Od poniedziałku
  3. Od nowego roku

Zadaj sobie pytanie, ile razy brałeś bądź brałaś się za siebie ?

Ile razy mówiliście sobie, że to już ten czas, to ten najodpowiedniejszy moment, teraz to choćby się wszystko waliło zmieniam swoje życie i biorę się za siebie. Dziś jest tydzień, miesiąc, rok, 5 lat po tym zrywie a w którym miejscu jesteś Ty ? Trenujesz ? Dbasz o higienę swojego życia ? Możesz śmiało powiedzieć, że utrzymałeś postanowienie i stało się to nawykiem ? Notujesz korzyści ?

Po co ja o tym gadam ?

Z obserwacji oraz konwersacji jakie przebyłem wysnułem taki wniosek:

Ludzie nieodpowiednio podchodzą do budowania nawyku. Zauważam, że narzucamy na siebie zbyt dużo, nie szukamy intencji tylko dajemy suche cele, nie skupiamy się na procesie, przez co cel jest motywujący a nie droga. Zastanawiamy się nad końcem a nie nad tym, co trzeba zrobić aby to osiągnąć. Przykład:

Cel: Schudnę 15 kilo

Idę do dietetyka, ustalam sztywną dietę, zaczynam chodzić na siłownię, najlepiej 5 razy w tygodniu bo będzie szybciej..

Co się wtedy dzieje ? Po dwóch tygodniach nie chcesz już słyszeć o treningu i żadnej diecie, dlaczego ? bo podjąłeś się zbyt drastycznych zmian w jednej chwili. Są osoby, które to przetrwają i będą ciągnęły korzyści, jednak stosunkowo niewielu takich osobników możemy spotkać. Większości po prostu trzeba nauczyć stopniowo wchodzić w styl, jaki wymagany jest, aby osiągnąć zamierzone rezultaty a do tego potrzeba długofalowych czynów.

Jak zrobić to poprawnie ?

Biorę kartkę papieru i piszę:

Od dziś przez tydzień każdego dnia będę wychodzić na 20 – minutowe spacery, dlaczego ? Bo to pozwoli mi rozpocząć aktywność ruchową z przyjemnością.

Tydzień później:

Od dziś do spacerów dokładam jedno zadanie:

Ograniczam picie słodzonych napojów do (ilość do jakiej chcesz ograniczyć). Trzymam się tego postanowienia sumiennie, aż stanie się całkiem naturalnym zachowaniem podczas wyboru płynu do wypicia.

Dwa tygodnie później:

Pobieram dziś aplikację do monitorowania żywienia i wpisuje wszystkie produkty, jakie spożywam. Pozwoli to za tydzień stworzyć obraz stylu żywienia, jakim się posługuję, przez co będę w stanie dokonać kolejnych zmian.

I tak małe kroki wprowadzone w życie, które zostaną z nami na długo pozwolą osiągnąć zamierzone rezultaty. Dlaczego ? Bo nie kosztuje nas to zbyt wiele wysiłku, dodatkowo z tygodnia na tydzień czujemy się ze sobą lepiej, odnotowujemy już korzyści i progresy pod różnymi parametrami a przede wszystkim zaczynamy zauważać, że mamy kontrolę nad swoim życiem i postępowaniem. Takie etapowe podejście ma dużo więcej szans na przetrwanie, niż suchy cel, jakim jest : W przyszłym roku zrzucę 15 kilogramów.

Pamiętaj, zawsze liczy się podejście do problemu, bo to nie problem jest problemem sam w sobie. Małe kroki i konsekwencja są o niebo lepsze, niż ogromne kroki robione raz na długi czas, ponieważ te drugie w przypadku utrzymania zdrowia i ciała w dobrej kondycji nie mają miejsca bytu, nie tak działa fizjologia naszego organizmu.

 

MAKE CHANGE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *