Korzyści płynące z treningu siłowego

Witajcie!

Zawsze mi mówiono, że witać mogą tylko gospodarze, więc dziś mam przyjemność jako gospodarz tej strony powitać Was, drodzy czytelnicy!

Zagrzejmy tu trochę i wprowadźmy się w tematykę, która będzie sztandarowym tematem na tej stronie, mianowicie trening.

Książka, którą stworzyłem posiada już rozróżnienie na poziomy treningu takie jak, zdrowotny oraz sportowy, etc. Tutaj powiemy sobie, w jaki konkretny sposób wpływa na nas, aby zapalić w Was ogień do tego typu pracy, który będziecie pielęgnować przez całe życie!

#1 Trening ma ogromny wpływ na gęstość kości.

Panie, które są narażone na kruchość kości szczególnie zachęcam do treningu siłowego! Broniąc się od tego typu wysiłku robimy sobie spore zaległości i przepuszczamy bokiem korzyści, takie jak chociażby mocniejszy układ kostny!

#2 Trening ma ogromny wpływ na wzmocnienie ścięgien oraz więzadeł

Zwiększenie gęstość ścięgien oraz więzadeł podczas pracy nad pełnymi zakresami ruchu w obciążeniu, pozwoli zachować stabilność stawów, także ryzyko zwichnięć i skręceń a także dolegliwości bólowych zostanie nieźle ograniczone, na czym szczególnie nam zależy, ponieważ zarówno w sporcie jak i w życiu codziennym zasadą numer jeden jest: działaj, aby się nie rozsypać. To trochę tak, jak ze stwierdzeniem ,,Będzie zdrowie to będzie wszystko” i to prawda, bo nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazić schorowanego człowieka, który rozkręca swoje interesy, dba o relacje w rodzinie, zwiedza świat i wyprowadza swoje życie na wyższy poziom.

#3 Trening ma ogromny wpływ na siłę oraz hipertrofię (przyrost) mięśni

Gromadzenie masy mięśniowej jest zawsze korzystne i to stwierdzenie jest niepodważalne! Tutaj można byłoby już zakończyć wpis, jednak trochę jeszcze połaskoczę argumentami tych z Was, którzy tak łatwo przekonać się nie dadzą. Siła w naszym ciele potrzebna jest do wszystkiego. Silne mięśnie to zdrowsze stawy (dodatkowe stabilizatory stawów). Silne mięśnie to większe możliwości (spacer po niełatwych terenach górskich, 100km na rowerze po rozmaitym terenie) a także lepsze przyspieszanie, wyższe skakanie i co jeszcze bardzo ważne dla Nas wszystkich ? Piękny ich wygląd, który wpływ ma na naszą samoocenę!

Pracuj mądrze, ale również nie lekko. Pamiętajcie, że jeśli chcecie się rozwijać, to trzeba stale wykraczać poza strefy komfortu!

MAKE CHANGE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *